Как мислите , близо ли е Второто Пришествие на Исус вече ?

Потребителски аватар
ОБИЧ
Любов
Любов
Регистриран: 18 юни 2009 23:31
име: ЕремиЯ: 29:11-14
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
характер: Mалко Лудичка но ИСТИНСКА Вила

Как мислите , близо ли е Второто Пришествие на Исус вече ?

Мнение от ОБИЧ »

Аз, мисля че да! Много от пророкуваните факти се случиха и се случват , ще продължават да се случват но, за мен лично остана много малко!
Христос не само заема вашето място на кръста, а и Своето място в сърцето ви.
Потребителски аватар
ОБИЧ
Любов
Любов

Re: Как мислите , близо ли е Второто Пришествие на Исус вече ?

Мнение от ОБИЧ »

Между другото сърдечно ЗДРАВЕЙТЕ от мен! Дълго отцъствах от тук! Може би цели 4 или 5 години ! Приветствам новите душучки с добре дошли ! Не знам МОЯТА ЛЮБИМА A-G-A-P-E-Q ЧИМИ дали вс пак я върна тук! Но ако (ДА) това , би ме зарадвало!
Потребителски аватар
iola
Братолюбие
Братолюбие
Регистриран: 28 май 2012 21:57

Мнение от iola »

ОБИЧ написа: Не знам МОЯТА ЛЮБИМА A-G-A-P-E-Q ЧИМИ дали вс пак я върна тук! Но ако (ДА) това , би ме зарадвало!
И да я е върнал ,Дона сама се отсече и от тук и от при нас...поради гордост и невъздържанието си...
Не стига това ,ами си е изтрила и албумите при нас ,да не и ги "открадне " сигурно някой.Така осакати доста теми , който сега имат някакви празни квадрати вместо картинките , слагани от албума и. Лошото е ,че не знаем въобще никаква вест-дали е добре ,дали е зле...как вървят нещата с нея ..нищо.
НО , ти се моли за нея , и аз го правя.

ПП поради тема на Агапея попаднах в тоя форум. За което Бог да я благослови.
Потребителски аватар
ОБИЧ
Любов
Любов

Мнение от ОБИЧ »

Разбирам! Йоли ти, какво мислиш по-темата? Станахме свидетели на доста изпророкувани еща! Исус близо ли е ? Все пак Библията ни дава някакви насоки, посоки, знаци и т.н.?
Потребителски аватар
iola
Братолюбие
Братолюбие

Мнение от iola »

ОБИЧ написа:Разбирам! Йоли ти, какво мислиш по-темата? Станахме свидетели на доста изпророкувани еща! Исус близо ли е ? Все пак Библията ни дава някакви насоки, посоки, знаци и т.н.?
Изображение
Ами папата каза :

"Коран И Библията са едно и също"

Исус Христос, Йехова, Аллах. Това са все имена, използвани за описване на даден субект, които са еднозначни в целия свят."

Освен това се очаква и
"Ватиканът ще се срещне отново с мюсюлмански лидери в края на октомври, когато ще планират да се говори за по-нататъшни стъпки, които могат да бъдат предприети, за да се разясни разбирането и осъзнаването на ислямската религия."

А моите наблюдения са ,че папата отдавна насърчава обединението Хрислям

Това от поне две години аз го говоря,защото виждах нещата ( как котка мюсюлманите)

Сега това направо беше ....аз все още се чудя как е възможно Франческо да каже че БОГ е СУБЕКТ ....??

Според мен това ще е последната религия -хрислям.
Освен това мисля ,че се формира последното общество -онова от ходилата на статуята на Навуходоносор
глина и желязо, със нахлуването на мюсюлманите в Европа ( уж бежанска вълна).

мои размисли де..
Потребителски аватар
Чими
Проклетник
Проклетник
Регистриран: 14 сеп 2002 23:38
Контакти:

Мнение от Чими »

Като адвентист вярвам във важната роля, която играе папството в края на времето, но често се измислят и разпространяват неверни и непроверени неща, включително и от християни. Това не е нужно за доказване на библейските истини, дори така, с използване на недоказани и съмнителни твърдения, истината олеква.

Доколкото разбрах, папата никога не е казвал, че "Корана и Библията са едно и също нещо", нито, че "Исус Христос, Йехова, Аллах са имена на един и същи субект".
Сайтовете, които са публикували това, са сайтове, които публикуват "полуизмислени" новини. Те са създадени точно с такава цел и дори това е обявено като отказ от отговорност за публикациите им и това, че новините могат да съдържат измислени имена или факти. Такива са сайтовете "civictribune.com" и "washingtonpost.com.co", които са публикували подобни статии за папата. В нито една официална медия няма такива твърдения.

Има подобен сайт, който публикува такива измислени "полуновини" и за адвентистите: http://barelyadventist.com
Ето една "новина" от сайта:
"Папата посети Генералната конференция, за да поздрави лидерите, за това, че запазиха ръкополагането само на мъже" и още една: "Дъг Бачелър ще интервюира папата при неговата визита в САЩ".
Ето и последната новина :)
"На служителите на Генералната конференция е забранено да си купуват същия модел "Фиат", като на "Папамобила".
"И ето името, с което ще се нарича: Господ е наша правда."
Еремия 33:16
Потребителски аватар
iola
Братолюбие
Братолюбие

Мнение от iola »

Чими написа:
Доколкото разбрах, папата никога не е казвал, че "Корана и Библията са едно и също нещо", нито, че "Исус Христос, Йехова, Аллах са имена на един и същи субект".
Добре, слушай ето това клипче , нека го преведе някой ,който разбира добре италиански ,така няма да ВИ ПОВЛИЯЯ на мнението, както ме упрекнаха някои ,че преводите ми са тенденциозни.
Виж тук какво казва папа Франческо лично

https://www.youtube.com/watch?v=BXaqlOj4qIg

ПП все пак ще дам лек бърз превод :
"бог е един и за нас и за мюсюлманите, който е мюсюлманин с Корана ,който е християнин -с Библията , понеже Бог е...какво , ..нали..ЕДИН ( жеста с ръката), ние споделяме една и съща вяра"

НЕКА някой ,знаещ добре италиански ,да каже какво именно казва тук папа Франческо.

Дали да не покажа и записаното в доктрините на Католиката , тяхно убеждение за исляма и за това как би следвало да се приемат мюсюлманите, които според тях се кланят на Бога на Авраам?
Потребителски аватар
Чими
Проклетник
Проклетник
Контакти:

Мнение от Чими »

Йола,
не знам какво е мнението на католическата църква по отношение на Корана и исляма, не съм се интересувал и не считам, че папата е най-важната тема за християните.
Това, което се разпространяваше и за което казах, че съм разбрал, че не е истина, бяха думите, цитирани от мен по-горе. Тези думи се разпространяваха като казани от папата по време на визитата му в САЩ наскоро.

Този клип, който ти ми даваш, това изказвания на папата по време на визитата му в САЩ ли са? Наистина ли папата е казал думите, цитирании от мен по-горе по време на визитата си в САЩ, както се твърдеше от много християни? Или това е измислица и хора, обичащи сензациите се хващат веднага на всеки слух и на всяка измислица, което би потвърдило техните разбирания, и са склонни да поокрасят и доизмислят "новината"?
Ето това е нещото, което не ми харесва.
Потребителски аватар
iola
Братолюбие
Братолюбие

Мнение от iola »

Чими написа: Това, което се разпространяваше и за което казах, че съм разбрал, че не е истина, бяха думите, цитирани от мен по-горе. Тези думи се разпространяваха като казани от папата по време на визитата му в САЩ наскоро.
Неее, ти каза ето това :
Чими написа:
Доколкото разбрах, папата НИКОГА не е казвал, че "Корана и Библията са едно и също нещо", нито, че "Исус Христос, Йехова, Аллах са имена на един и същи субект".
Аз просто ти показах ,че Е КАЗАЛ именно това .. каза че Корана и Библията са едно и също слово на Един БОГ
Каза го и през май месец, каза го и в самолета към Ню Йорк-лично чуто от мен в емисията тогава , която беше он лайн, казва го и тук в клипа , при срещата с мюсюлмански мигранти.
Поне три пъти го е казал.
Но вие може да мислите каквото си желаете.
Обаче в клипа ясно се чува как папата КАЗВА именно това :
Корана и Библията е едно слово, споделяме една и съща вяра, Бог е един и за християни и за мюсюлмани
Потребителски аватар
Чими
Проклетник
Проклетник
Контакти:

Мнение от Чими »

С горното си изказване имах предвид дали папата е казал точно това при посещението му в САЩ. Доколкото си спомням тези думи се тиражираха като казани от него в речта му в САЩ, като буквално казани точно така, както ги цитирах.
Ти сега превеждаш нещо по-различно. Ще ми е интересно да чуя точните му думи и то в целия им контекст, но за съжаление не разбирам италиански.

Друг е въпросът, дали Бог наистина е един и дали има друг Бог. Друг е въпросът дали папата наистина твърди и вярва, че е едно и също дали приемаш Корана или Библията и двете са истината, и че няма значение дали вярваш в истинския Бог или във фалшив? Аз не мисля че той търди подобно нещо, това означава да отрича доктрините на католическата църква.
Но както казах, папата не е най-важния за християните, нито какво е направил или казал. В голяма грешка са тези християни, които го правят център на вярата си и християнския си живот, и тук нямам предвид католиците.
Потребителски аватар
iola
Братолюбие
Братолюбие

Мнение от iola »

Чими написа: Друг е въпросът, дали Бог наистина е един и дали има друг Бог. Друг е въпросът дали папата наистина твърди и вярва, че е едно и също дали приемаш Корана или Библията и двете са истината, и че няма значение дали вярваш в истинския Бог или във фалшив? Аз не мисля че той търди подобно нещо, това означава да отрича доктрините на католическата църква.
Ето това послание на папата от януари говори недвусмислено как папа Франческо вижда нещата с Бог.
превода е мой( ако има някой да знае испански, може да преведе пък той аудиото, ...но то само ще преповтори моя превод )

https://www.youtube.com/watch?v=LN81fqgUsbI
Потребителски аватар
Чими
Проклетник
Проклетник
Контакти:

Мнение от Чими »

Не разбрах какво точно искаш да кажеш?
Потребителски аватар
iola
Братолюбие
Братолюбие

Мнение от iola »

Чими написа:Не разбрах какво точно искаш да кажеш?
Нека обясня тогава:
ти се съмняваш в това дали папа Франческо наистина мисли ,че БОГ от Библията и Аллах от Корана е един и същи Бог и дали го заявява публично.
Аз ти показах клип , в който папата казва директно пред събрани мюсюлмани и християни , че който е християнин -по Библията ,а който е мюсюлманин -по Корана да се води ,защото Бог е един .

Но ти питаш дали наистина така го мисли папа Франческо и ако го мисли така ,то всъщност отрича доктрините на Католиката ?
Показвам ти сега как в това послание , за януари-папа Франческо не само затвърди онова , което казва ПОСТОЯННО ( а о е че за него и католиката БОГ от Библията е Аллах от Корана) , но и отиде още по-нататък:
каза ,че нямало значение кой как го именува: Буда , Аллах Христос ,Йехова-това е все БОГ.Един и същ БОГ.
Думите му са:
"Всички сме деца на Един Бог"

Обаче техния бог се казвал ЛЮБОВ-"вярвам в Любовта " е показателно.

Понеже някои се усъмниха в моя превод ( дали е именно така ,както папата го казва) , то просто казах ,че аудиото е испанско, може някой, който знае испански -да преведе втория клип, за да се уверите сами в онова, което папа Франческо казва.
Потребителски аватар
Чими
Проклетник
Проклетник
Контакти:

Мнение от Чими »

Проблемът е, че ти виждаш такива неща в клипа, които искаш да видиш.

Според теб с думите "Всички сме деца на Бога" папата казва, че Бог от Корана и Бог от Библията е един и същ? Ами че това е вярно, ние всички сме деца на Бога, тя и Библията го казва.

Поне десет пъти изгледах клипа. Стремежът и целта на папата с този клип, както и с цялата му дейност е по всякакви начини да обедини всички религии под своя авторитет. Ама то това църквата ми го проповядва от както съществува и аз го вярвам от както се помня. Далече преди ти да го откриеш.
Но това не оправдава стремежа ми да виждам и да търся несъществуващи неща, само за да доказвам онова, което вярвам.

Доколкото разбрах обръщението в клипа е към християните да приемат и да си сътрудничат с вярващите от другите религиите, за разбирателство и за молитва. Целта на всичко е издигане авторитета на папството и представянето му в благоприятна светлина.
Може и да му се наложи на папата да направи някои неприятни за него изказвания или действия. Може и компромиси да му се наложи да направи. Възможно е. В името на едната цел, средствата може да са без значение. Но не виждам в клипа онова, което се опитваш да докажеш.

"Мнозина чувстват Бог по различен начин, вярват по различен начин, търсят го по различен начин."
Ами че това е абсолютно вярно, всички търсят Бога по различен начин и вярват по различен начин. Напълно съм съгласен с папата. И това са и фактите. Ама това не означава, че начинът на вяра на всички е правилен или, че всички са намерили Бога. Къде видя папата да казва подобно нещо?

Дори в Библията апостол Павел каза, че езичниците, гърците, вярвали в истинския Бог, въпрки, че те не Го познаваха, наричаха Го с друго име и Го търсеха по погрешен начин. Е и, какво от това?
Бог е един, няма друг Бог. Това е истината. Няма много богове, че да могат да се различават, един в Корана, един в Библията и един в будизма.
И понеже хората имат нужда от този един истиски Бог, затова в душата им имат стремеж към търсене на Бога. Всеки го търси по различен начин, доколко и какво намира е друг въпрос. Това не означава също, че има много начини да се намери Бог. Нищо подобно не се каза и в този клип.

Нагледал съм се и съм се наслушал на измислиците и нагласяванията на "верни" адвентни братя по несъществуващи факти, открили и разобличили всички папски, езуитски, масонски и всякакви видове конспирации. Не ми добавяй сега и ти.
Потребителски аватар
Рут
Вяра-Надежда-Любов
Вяра-Надежда-Любов
Регистриран: 31 яну 2010 20:49

Мнение от Рут »

Йола, без да съм папа, мога да кажа същото: Богът в Корана е абсолютно същият Бог, Който е в СЗ Писания и Който е в НЗ Писания. Това, че Го наричаме различно, не означава, че Той е различен. Това, че Го възприемаме различно, е плод на различни представи. Но няма съмнение, че е Същият Бог.
Твоята правда е вечна правда; И законът Ти е истина.
Отговори

Върни се в “Църква на Адвентистите”