По времето на Адам и Ева..

Теми, свързани с Библията и нейните учения
Отговори
Потребителски аватар
cz101
Благоразумие
Благоразумие
Регистриран: 05 яну 2012 22:19
име: Боцето
църква: Неденоминационна църква

Re: По времето на Адам и Ева..

Мнение от cz101 »

Здравейте и от мен... от скоро влизам тук, поздрави за чудесния форум!

Относно темата (за Божиите синове), бих искал да попитам, дали тези стихове имат връзка със Битие 6:1-4;

"И ангелите които не опазиха своето достойнство, но напуснаха собственото си жилище, варди във вечни връзки отдолу под мрака за съда на великия ден.
Както Содом, Гомор, и околните им градове подобно на ТЯХ се предадоха на блудство,
и следваха след чужда плът, са поставени за пример като търпят наказанието на вечния огън." Юда 6, 7

Тук са говори за ангели, които не са опазили своето достойнство и са напуснали собственото си жилище...?
Апостол Павел в 2Коринтяни 5:1-2, говори за тялото като за жилище;
"Защото знаем, че ако се развали земният ни дом, телесната ни скиния, имаме от Бога здание на небесата,
дом неръкотворен, вечен.
"Понеже в този дом ние стенем, като копнеем да се облечем с нашето небесно жилище.."

В Библията има случаи когато духовни същества се материализират, Павел потвърждава това нещо;
"Не забравяйте гостолюбието; понеже чрез него някои, без да знаят, са приели на гости ангели." Евреи 13:2

Мисля си, дали е възможно да има някаква връзка с тези стихове?
Потребителски аватар
Чими
Проклетник
Проклетник
Регистриран: 14 сеп 2002 23:38
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Контакти:

Мнение от Чими »

Търсиш връзка между стиховете в Юда и Битие, като тълкуваш "собствено жилище" като тялото. Не мисля, че правилно, но дори и да е така, то това по никакъв начин не свързва тези стихове със стииховете в Битие. Няма дума или израз в Юда, който да говори за сексуална връзка и вземане на жени от ангели. Можеш да свързваш стиховете в Юда с тези от Коринтяни, защото имат общ израз, но няма основания да се правят връзки с Битие.

Предполагам, че не си изчел цялата тема и е разбираемо, но този стих е коментиран.
http://www.biblefriends.net/viewtopic.p ... 509#p58509
"И ето името, с което ще се нарича: Господ е наша правда."
Еремия 33:16
Потребителски аватар
cz101
Благоразумие
Благоразумие

Мнение от cz101 »

Аз приемам (на 90%), че Божиите синове в Битие 6 гл. се отнася и за потомците на Сит, защото не намирам текстове в Писанието, които да казват друго (поне аз не съм срещал), но размишлявам върху стиховете в посланието на Юда, и ме озадачава това: "Както Содом, Гомор, и околните им градове подобно на ТЯХ (ангелите) се предадоха на блудство, и следваха след чужда плът..."

За какво блудство от страна на падналите ангели се говори?
Каква чужда плът са следвали тези ангели, след като са напуснали небесните си жилища?
Все въпроси, на които поне аз не намирам задоволителен отговор...
Последна промяна от cz101 на 29 яну 2013 19:13, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
dessy2
Братолюбие
Братолюбие
Регистриран: 14 яну 2013 14:36
църква: Българска Божия църква
характер: нетърпелива

Мнение от dessy2 »

Моето мнение е по-добре не задавай този въпрос от личен опит ти го казвам . ;) :)
Ако имаш търпение прочети всичко от начало до край и може би тогава ще си отговориш
И ето, Аз съм с вас през всички дни до свършека на света.
Потребителски аватар
Чими
Проклетник
Проклетник
Регистриран: 14 сеп 2002 23:38
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
Контакти:

Мнение от Чими »

Стиховете не говорят за блудство на паднали ангели.
Думите "на тях" са отнесени към околните градове, които подобно на Содом и Гомор (на тях) се отдават на същите пороци. Под чужда плът се има предвид "содомия", секс с животни.
"И ето името, с което ще се нарича: Господ е наша правда."
Еремия 33:16
Потребителски аватар
cz101
Благоразумие
Благоразумие

Мнение от cz101 »

Благодаря за пояснението Чими! Беше ми полезно! Бог с вас!
Потребителски аватар
krasiva_priroda
Регистриран: 21 авг 2015 15:26
характер: Богоязлива

Мнение от krasiva_priroda »

Матей 24:37-39
И като бяха Ноевите дни, така ще бъде пришествието на Човешкия Син. Защото, както и в ония дни преди потопа, ядяха и пиеха, женеха се и се омъжваха, до деня до когато Ное влезе в ковчега,
и не усетиха, до като дойде потопът и завлече всички, така ще бъде и пришествието на Човешкия Син.

Едва ли сега преди Второто пришествие ще има сношение между човеци и ангели...

Така че, и по времето на Ной си е имало разврат между Божиите хора, изкушавани от жени, непокорни на Бога.
Тук е нужно търпението на светиите, на тия, които пазят Божиите заповеди и вярата в Исуса. (Откровение 14:12)
Отговори

Върни се в “Библия и теология”