Гонението срещу християните по света е наш всеобщ проб

Архивът е отворен само за отговаряне на темите. Ако някой отговори или "повдигне" тема, тя ще бъде върната отново в съответния раздел
Отговори
Потребителски аватар
BibleFriend
Благоразумие
Благоразумие
Регистриран: 13 яну 2005 05:20

Гонението срещу християните по света е наш всеобщ проб

Мнение от BibleFriend »

Гонението срещу християните по света е наш всеобщ проблем
14 Октомври 2008 г.

Християните могат и трябва да направят нещо срещу християнските гонения в много части по света. Този призив бе отправен на годишния празник на Християнския хуманитарен съюз в Близкия изток, който се проведе на 14 септември т.г. в германския град Бад Хомбург, близо до Франкфурт. „Християнските гонения засягат всички нас”, каза директорът на Международния институт за религиозна свобода към Световния евангелски алианс в Южна Африка, пастор Кристоф Зауер. Той отправи предложение към всички присъстващи да се молят за преследваните, да пишат насърчителни писма до християните в арестите и затворите и да изпратят петиции до посолствата на съответните страни. Вниманието на обществеността обаче трябва да бъде насочено не само към жертвите на гонения по света, но и към бежанците в Германия. Християните би трябвало да бъдат на тяхна страна, да ги посещават в домовете за бежанци и да им показват, че са добре дошли в тяхната страна. Организациите от своя страна, посветени на грижа за онеправданите и преследваните, следва да ги подкрепят с молитва и дарения. В същото време християните могат да черпят вдъхновение от начина на живот на своите братя, страдащи в името на вярата. Поучителното е, че въпреки изпитанията те не спират да се молят и да славят Бога с песни на хваление и поклонение. Зауер посочи актуални примери. Двама християни в Иран са изправени пред съда, който е готов да им издаде смъртна присъда, защото са се отказали от своята принадлежност към исляма. В същото време националистическата партия в Турция поставя под въпрос изобщо съществуването на християнското мисионерско движение там, отбеляза с тревога пастор Зауер.

evangelskivestnik.net
А ти какво мислиш? :)
Потребителски аватар
listo
Благочестие
Благочестие
Регистриран: 24 авг 2008 16:05

Re: Гонението срещу християните по света е наш всеобщ проб

Мнение от listo »

Е аз не съм чувал да гонят православни ама съботяните ги гонят
Потребителски аватар
goro
Братолюбие
Братолюбие
Регистриран: 05 май 2008 18:31

Мнение от goro »

Нека да се молим за нашите турски братя и сестри. Знам, че Господ се грижи за тях, но иска и нашите молитви. Познавам християни от там. Наистина там да се изявиш като християнин, струва много. Тук е лесно и за адвентисти и за други -исти.
Потребителски аватар
A-G-A-P-E*Q
Вяра-Надежда-Любов
Вяра-Надежда-Любов
Регистриран: 04 сеп 2007 11:02
характер: Ами мразя лъжа и лицемерие
Контакти:

Мнение от A-G-A-P-E*Q »

:yes: :good:

Много пътя вече я мяткам тази книга изтемите и то не като реклама ами събитията очевидни в света все повиче ми напомнят за нейните ПРОРОЧЕСТВАТa http://www.biblefriends.net/blog.php?u=1302&b=14
:) Обичам да се закачаммм :)
Изображение
Чимко :) липсва ми една усмивка :) да си я срещал случайно в иконките или и нея си затрил..? :)
:119: Иоан 3:16 :119:
http://www.jesuswho.org/bulgarian/nowthat.htm
Потребителски аватар
Александър
Вяра-Надежда-Любов
Вяра-Надежда-Любов
Регистриран: 04 яну 2005 11:42
име: Александър

Мнение от Александър »

goro написа:Нека да се молим за нашите турски братя и сестри. Знам, че Господ се грижи за тях, но иска и нашите молитви. Познавам християни от там. Наистина там да се изявиш като християнин, струва много.
Явно на християните в Османската империя им е било по-леко. Макар и законово дискриминирани те все пак са имали право да изповядват вярата си в Бог. Днес в републиканска Турция, която отгоре на всичко се напъва да влезе в Европейския съюз, да си християнин е опасно. Но за атеистично-масонска Европа това сякаш нямва никакво значение. Важното е стратегическия съюзник на Проливите и подстъпите към петрола на Близкия изток, да не се дразни с такива "маловажни" подробностти. :x
" Уповавайте се на ГОСПОДА навеки, защото Господ БОГ е вечна канара." ( Исая 26 : 4 )
Потребителски аватар
Елисавета
Себеобуздание
Себеобуздание
Регистриран: 02 юни 2008 18:57
име: Елисавета
църква: Църква на Адвентистите от седмия ден
характер: ЛЮБОВ

Мнение от Елисавета »

Да наистина това ще стане всеоб проблем .Днес от 26,7 млн население на Ирак 95% са мюсюлмани.Християните от Ирак са обект на дискриминация.Християнската организация "Отворени врати " която помага на преследваните християни по света, отравя остри критики към ООН и по точно към представителството му в Сирия.Има и още организации но какво се променя нищо ,а би трябвало но как да стане само Бог може да ни помогне .
..Благодат и мир да бьде на вас от Онзи,Който е,и Който е бил,и Който иде...Отк 1:4
Потребителски аватар
Вяра
Вяра
Регистриран: 03 окт 2009 00:21

Мнение от AVATARAT »

A-G-A-P-E*Q написа::yes: :good:

Много пътя вече я мяткам тази книга изтемите и то не като реклама ами събитията очевидни в света все повиче ми напомнят за нейните ПРОРОЧЕСТВАТa http://www.biblefriends.net/blog.php?u=1302&b=14

Изглежда интересно, не знам от къде си го намерил но е написано по различен начин от стандартните пророчества по сайтове, книги и вестници ! Не вдъхва ужас и страх както правят те. По-принцип съм на мнение че след Исус няма други пророци (Матей 12:39), но всеки с който заговарям на темата ми казва, че не съм прав - почвам да се замислям дали наистина не съм прав и след това пророчество. В крайна сметка нищо не пречи да бъда предпазлив като спазя някой съвети там който не са в разрез с библията :)
Както се казва благодаря за линка ;)
"Монетата винаги има 2 страни - човек сам избира от коя страна иска да я гледа. Интересното е ако я погледне от двете ^^ "
Потребителски аватар
LIGHT
Твърдост
Твърдост
Регистриран: 23 ное 2009 16:45
църква: Православна църква
характер: мечтаещ

Мнение от LIGHT »

ами много лошо всеки е против нас след време християнството ще стане секта така като гледам.Горките хора кой знай колко им е тежко там в турция стадо овце заобградено с вълци,след време това ще стане навсякъде дори и хората от родната ни страна :o а ние тука си бъбрим кой прав кой крив ами те реално го иживяват.Моля се ГОСПОД да си дойде защото тоя свят вече него търпя една мрачна яма :cry: :cry: :cry: :sorry: :sorry: :sorry:
If you don't give up possibilities are endless.The fortune of believers
Потребителски аватар
chernobeleev
Вяра-Надежда-Любов
Вяра-Надежда-Любов
Регистриран: 25 яну 2009 23:06
църква: Неденоминационна църква

Мнение от chernobeleev »

Явно на християните в Османската империя им е било по-леко. Макар и законово дискриминирани те все пак са имали право да изповядват вярата си в Бог. Днес в републиканска Турция, която отгоре на всичко се напъва да влезе в Европейския съюз, да си християнин е опасно. Но за атеистично-масонска Европа това сякаш нямва никакво значение. Важното е стратегическия съюзник на Проливите и подстъпите към петрола на Близкия изток, да не се дразни с такива "маловажни" подробностти. :x[/quote]
Да бе ,изповядвали са с примка на врата ,пранги на краката и ятаган в гърба...Хиоското клане ,арменският геноцид,кланетата из България,ужасно е бло да си християнин в Турската империя.А турската република няма са стъпи в Европа.
Отговори

Върни се в “Архив”